חיתוך בטון

חיתוך בטון - מהם הגורמים להצלחה?

חיתוך בטון חייב להיעשות בידי חברה מקצועית ומיומנת. חיתוך בטון משמש אותנו בעת בניית בתים חדשים, בשיפוץ בתים ישנים, בהריסת מבנים, מדרגות, גשרים ועוד. הבטון הוא חומר חזק ועמיד, לא קל לחתוך אותו. כדי לבצע את הפעולה במיומנות וללא נזקים יש צורך בידע, בעבודה מקצועית ובציוד מתאים. חברת היהלום מספקת שירותים של חיתוך בטון. החברה היא בעלת ותק של למעלה מעשרים שנה. הודות לצוות העובדים המיומן, לוותק הרב, לציוד החדיש ולשירות האדיב והמקצועי, חברת היהלום מובילה בתחום של חתוך בטון. מחפשים מומחים לעבודות של חיתוך בטון, צרו קשר, אתם לא תתאכזבו!

כמה מילים על חומר הבטון

הבטון הוא אחד מחומרי הבנייה הנפוצים ביותר. הוא עשוי מחול מחצץ ממליטה וממים. כאשר הוא מתקשה הוא הופך להיות חומר חזק ועמיד במיוחד. בתעשיית הבנייה הבטון משמש לבניית בתי מגורים, לבניית גשרים, לחניונים, לחיפוי רצפה ועוד.

היתרון הגדול של הבטון הוא החוזק והעמידות. החיסרון המשמעותי שלו הוא שאי אפשר להרחיב או למתוח אותו בלי שהוא ייסדק או יישבר. לכן בבניית בטון מזוין משלבים מוטות או רשתות ברזל לחיזוק. בדרך זו מסוגל הבטון לשאת עומסים רבים, במיוחד בעת בניית גשרים, בניינים רבי קומות ועוד.

יש שלושה סוגי בטון. בטון דרוך, בטון לבן, או בטון מוטבע. הבטון הדרוך הוא הבטון החזק המשולב עם מוטות ברזל ומיועד לנשיאת משקלים כבדים. הבטון הלבן משמש לביצוע עבודות גימור במבנים, והבטון המוטבע, או בשמו הנוסף בטון דקורטיבי, משמש לחיפויי רצפה, לעיצוב קירות ועוד. זהו חומר זול יחסית ומעצבים רבים משתמשים בו לעיצוב סגנון מיוחד ומקורי.
 

חיתוך בטון - חמישה גורמים להצלחה

  • הדרכה - לפני כל עבודה של ניסור בטון יש להדריך את צוות העובדים ולרענן את הנהלים כדי שהעבודה תתבצע בדייקנות. עבודה רשלנית או לא מדויקת עלולה לגרום לנזקים.

  • בדיקה - לפני התחלת העבודה יש לבדוק במדויק את עובי הבטון ולהתאים לו את שיטות העבודה ואת כלי העבודה המתאימים.

  • זהירות - חיתוך בטון נעשה במטרה לפעור פתחים לדלתות לחלונות ועוד בבתים חדשים או ישנים. פגיעה בתשתיות הבית עלולה לגרום לנזקים חמורים ובמקרים קיצוניים אפילו למוטט אותו. לפני תחילת העבודה יש לסמן במדויק את האזור שבו עתיד להתבצע חיתוך הבטון. במקרים רבים מומלץ לקבל אישור ממהנדס ממומחה המאשר כי חיתוך הבטון לא יפגע בחוטי חשמל או בתשתיות המבנה.

  • פינוי סביבת העבודה - חשוב לפנות את סביבת העבודה מרהיטים ומחפצים שונים. החפצים עלולים להינזק מכמויות האבק הנותרות בעת חיתוך בטון. אם אי אפשר לפנות את החפצים, רצוי לכסות אותם היטב. אם חותכים את הבטון על ריצוף קיים, חשוב לדאוג כי הריצוף לא ייפגע ולא ייסדק בעת החיתוך.

  • פינוי פסולת לאתרים מורשים - לאחר סיום עבודת החיתוך יש לפנות את חלקי הבטון לאתרי פינוי מורשים. את סביבת העבודה יש להשאיר נקייה מאבק, מפסולת ומלכלוך.חיתוך בטון - על הכלים ועל הציוד המיוחד

עבודה מדויקת ומושלמת נעשית בעזרת ציוד ייעודי, חדש ומשוכלל. יש סוגים שונים של כלים, כל אחד מיועד לעבודה שונה.

מכונת ניסור בטון זו מכונה שעליה מותקנים דיסקים גדולים המבצעים חיתוך בטון באופן מדויק ביותר. המכונות החדישות עובדות בשקט ויש מכונות מיוחדות הפועלות באמצעות שלט רחוק. באמצעות השלט הרחוק אפשר לבצע חיתוך בטון במבנים תת ימיים ועוד.

פטיש חציבה או בשמו הנוסף קונגו מאפשר עבודת חיתוך מדויקת. חיתוך בטון באמצעות פטיש חציבה כרוך ברעש רב ובאבק.

כבל יהלום זהו כבל העשוי מפלדה ובתוכו שזורים חרוזי יהלום. חיתוך הבטון מתבצע באמצעות סיבוב הכבל. כבל היהלום נפוץ מאוד בתעשיית הבנייה, הוא מבצע עבודה מדויקת ומשמש ליצירת פתחים לחלונות, לדלתות, לתעלות, להעברת חוטי חשמל, כבלים, תשתיות מיזוג אוויר, צינורות ועוד.

דיסק יהלום מתאים לעבודות חיתוך בטון עדינות יותר. הדיסק יכול לחדור לבטון בכל עובי, הוא אינו חודר בבת אחת אלא בהדרגה. החדירה ההדרגתית מאפשרת רמת דיוק מרבית.

 

 
קידום אתרים
קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפון