קידוח בטון ומשאבות בטון

קידוח בטון

קידוח בטון יכול להיות עבודה מסוכנת עבור מבצע העבודה או עבור המבנה בו נעשה הקידוח, על כן יש להיערך עם ציוד מותאם כמו קסדה, מגן לעיניים ואטמי אזניים.
כאשר מבקשים קידוח בטון איכותי, הכוונה היא לקידוח מדויק וסימטרי הנעשה על ידי ציוד מיוחד אשר ניתן למצוא על מנת לבצע קידוח מושלם ללא סדקים או שברים.
השימוש בקידוח בטון הוא בעיקר כהכנה לתשתיות מים או צנרת מים, לפתיחה או תיקון של צינורות בבתים פרטיים או גינות וחצרות.
קידוח בטון ביהלום הוא סוג הקידוח הפופולרי יותר, שכן קידוח זה הוא החזק והעוצמתי משאר הקידוחים והתוצאה המתקבלת היא המדויקת והטובה ביותר.
ישנם גורמים שונים המשפיעים על מחיר קידוח בטון, לרוב המחיר תלוי בעובי הבטון בו קודחים, שכן עובי הבטון משפיע על זמן ביצוע העבודה, כמו כן למספר הקידוחים שיש לבצע.
קידוח בטון מתאפשר תחת תנאים מגבילים, זאת בגלל הצפיפות וחוסר הגישה למקומות מסוימים, על כן יש צורך בציוד קדיחה המאפשר התאמה אופטימלית לקידוח.

משאבות בטון

ההגדרה של משאבות בטון היא כלי או מכונה אשר משמשת להעברת בטון למקומות שהגישה אליהם היא מוגבלת, לרוב משאבת הבטון נמצאת על גבי משאית עם מנוף, אשר מעביר צינור מתוך המשאבה אל המבנה עצמו.
למשאבות בטון יש רכיבים רבים המרכיבים אותה, כמו צילינדרים בגדלים שונים, מיכל מים ומשאבת מים, זרוע לחלוקת הבטון, צינורות בטון ועוד.
ניתן לנייד משאבות בטון על גבי משאיות, על כן לעיתים יש קושי בשימוש במשאבות בטון, שכן המעברים הם מאד צרים ואין נגישות רבה.
ניתם למצוא משאבות בטון בגדלים שונים, הנמדדים לפי אורך המשאבה לפי מטרים, בהתאם לסוג העבודה שמעוניינים לבצע, שכן עבודות שונות מצריכות גדלי משאבה שונים.
השימוש במשאבות בטון הוא בעיקר עבור ביצוע של עבודות שיפוצים, בהם יש צורך בשאיבה או העברה של בטון לחדרים שונים ולעיתים גם ממרחבים צרים.
לרוב ניתן לשאוב בטון באמצעות משאבות בטון עד לעומק של 300 מטר, אך יש משאבות בטון מקצועיות ומשוכללות יותר שיכולות להגיע גם לעומק רב יותר.