בטון מוחלק ובטון

בטון מוחלק

בטון מוחלק הוא תהליך בו מבצעים החלקה ליציקת בטון, על מנת שהיציקה תהיה בעלת מרקם חלק, ללא גושים או בליטות, תהליך שמטרתו להעניק מראה אסתטי לרצפה.
יש שיטות רבות להחלקת בטון או לבטון מוחלק, בהתאם לסוג העבודה שמבקשים, יציקת בטון, אפוקסי, מיקרו טופינג, בומנייט, בטון צרוב ועוד.
משתמשים לרוב בבטון מוחלק במשרדים או בתי עסק, שכן יש ביקוש רב למראה תעשייתי, מודרני וחדיש בחברות רבות המעוניינות לשדרג את מראה המשרד.
חיסרון בולט של בטון מוחלק הוא שלא ניתן לערוך תיקונים בבטון מוחלק לאחר פעולת ההחלקה, על כן יש לדאוג כי העבודה תעשה כהלכה על מנת שלא יהיה צורך בתיקון עתידי.
טרנד חדש בשיפוץ בתים הוא בטון מוחלק, אשר מחליף את הריצוף הקיים או לחילופין מתבצע מעליו, זהו תהליך יחסית פשוט, בעיקר כאשר ההחלקה מתבצעת מעל הריצוף.
טווח המחירים לבטון מוחלק הוא רחב מאד ותלוי בגורמים שונים כמו עובי יציקת הבטון או גם בבעלי המקצוע אשר עושים זאת.

בטון

בטון הוא חומר גלם המורכב מתערובת של חומרים שונים, בעל שימושים שונים, לרוב שימושים של בנייה, כמו בניינים, רצפות, קירות, עמודים, צינורות ועוד.
למרות שלא סוללים כמעט כבישי בטון, יש יתרונות רבים לסלילת כביש בטון לעומת כביש אספלט, כמו חוזק ועמידות הבטון לעומת חומרים אחרים אך יחד עם זאת העלות של סלילת כביש בטון היא גבוהה יותר.
בטון הוא חומר גלם אשר עשוי מחומרי גלם אחרים כמו מלט, חול, סיד, חצץ ועוד, כמו כן הבטון יכול להיות להכיל בתוכו גם מתכות מסוגים שונים כדי לתרום לחוזק ולעמידות שלו.
יש מפעלים רבים לייצור בטון, שכן הבטון הוא מאד שכיח ויש בו שימוש מאסיבי במבנים רבים, כמו כן לשיפוצים שונים בבית או בחוץ.
בשנים האחרונות מתפתחות שיטות חדשות לצביעת בטון, שיטות אשר מאפשרות צביעה מלאה וכוללת של שטח הבטון ולא צובעות רק את פני הבטון.
סוג בטון נפוץ מאד הוא בטון מזוין המשמש לבניה של מבנים רבים, כיוון שסוג זה משלב בבטון מתכות שונות המעניקות חוזק רב לבטון ובסופו של דבר למבנה עצמו.